"Aerobik dla mózgu" autorskie warsztaty dla seniorów wspierające sprawność pamięci.

Program AEROBIK DLA MÓZGU jest autorskim programem specjalnie przygotowanym dla osób starszych, którzy chcą wspierać swoją sprawność mózgu w okresie starzenia się organizmu. Zaproponowana ćwiczenia pobudzają aktywność mózgu i trenują zmysły na wiele sposobów, a nabyte umiejętności są praktyczne i można wykorzystać je w codziennym życiu.

Trening przeznaczony jest zarówno dla osób, które chcą gimnastykować umysł by zachować jego sprawność, jak również dla osób, które zauważyły już jakieś problemy z pamięcią, i odczuwają z tego powodu niepokój i obawiają się trudności. Wszyscy dostaną narzędzia i wskazówki jak temu zapobiegać i uzyskać poprawę.

Warsztaty są prowadzone w małych grupach, zawsze dostosowane do potrzeb i możliwości grupy.

czas trwania zajęć - jedno spotkanie minimum 3-4 godziny, ale dobre rezultaty dają treningi 4-5 dniowe, wtedy jest szansa na lepszeutrwalenie technik pamięciowych i przez to lepsze  wykorzystanie ich w codziennym życiu.

Zajęcia prowadzi doświadczony psycholog posiadający wiedzę z obszaru uczenia się osób dorosłych, funkcjonowania mózgu oraz  wiedzę dotyczącą procesów obniżania się sprawności umysłu związanym ze starzeniem się organizmu.

Zajęcia mają charakter warsztatowy, z wykorzystaniem metod arteterapii, odbywają się w przyjaznej atmosferze z dużą dawką humoru i zabawy. .